15.1. 2024 - je upraveno v areálu 1 km kolo pro skate i klasiku

Na MAPY.CZ můžete sledovat, kdy jsme naposledy upravovali tartě. V rolbě máme GPS, která předává info přímo na mapový portál.

Na tomto místě bychom Vás chtěli informovat o stavu a úpravě lyžařských bežeckých tras v Lomnici nad Popelkou.

Plány standardních běžeckých tratí.V lyžařském areálu máme standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem upravujeme malý okruh v délce 1km. Tento okruh je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je takovou naší 100% jistotou, abychom nemuseli za tréninkem dojíždět na hory. Zde se můžete podívat na plán našich tratí. Tratě jsou značeny terčíky a prosíme jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.
 
Stav úpravy standardních tratí ke dni: 
Trať Styl
CL    SK
Úprava Stav
Poznámka
1km - areál
X X  rolba 100%  
2km          
3km
       
4km
       
5km
 

Mapa magistrály.Pro veřejnost dále dle sněhových podmínek upravujeme Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google. Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou.
Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.  Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30km. Trasa je upravována strojově rolbou Kässbohrer PistenBully PB100 v šířce cca 5m. po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku (Jedná se pouze o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem,  a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze udělat širší).

Kdo by chtěl standardní turistickou mapu, tak je k dispozici v okolních restauracích letáček vydaný Městem Lomnice nad Popelkou. Pro ty, kteří se k nám teprve chystají jsme ho umístili ke stažení i na náš web: Lomnická lyžařská magistrála - leták
 
Stav úpravy magistrály ke dni: 7.2.2023

Úsek magistrály

Styl
CL     SK

Úprava

Stav

Poznámka

Zelený Háj - Rváčov

 

Rváčov - Morcinov - Košov

 

Košov - Tábor - vlek na Táboře

   

Chlum - Ploužnice

   

Ploužnice - Klepanda

Klepanda - Nová Ves - viadukt

Nová Ves (hřbitov) - Vysílač GSM

   

Vysílač GSM - letiště

 

letiště - Stadion

   

Stadion - Traktorka

Traktorka - Třešinka

 

EMUGE - Třešinka

       

Sídliště K Babylonu - Košov

       
 
 

Zde se můžete podívat na přesnou předpověď na následující dny.
Odkaz na norský server zde.

Historie úprav: