23.2.2017 - 10:00 - Prudká obleva celé tratě naprosto spláchla a již nejsou sjízdné.Magistrála je z 90% bez sněhu a základní běžecké tratě již prakticky také neexistují. Budeme se těšit na za rok, snad to bude opět tak dobré jako letos.

Na tomto místě bychom Vás chtěli informovat o stavu a úpravě lyžařských bežeckých tras v Lomnici nad Popelkou.

Plány standardních běžeckých tratí.V lyžařském areálu máme standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem upravujeme malý okruh v délce 1km. Tento okruh je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je takovou naší 100% jistotou, abychom nemuseli za tréninkem dojíždět na hory. Zde se můžete podívat na plán našich tratí. Tratě jsou značeny terčíky a prosíme jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.
 
Stav úpravy standardních tratí ke dni: 
Trať Styl
CL    SK
Úprava Stav
Poznámka
1km - areál
X X  rolba  
2km X X  rolba  
3km
X X  rolba  
4km
X X  rolba  
5km
X X  rolba

Mapa magistrály.Pro veřejnost dále dle sněhových podmínek upravujeme Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google. Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou.
Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.  Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30km. Trasa je upravována strojově rolbou Kässbohrer PistenBully PB100 v šířce cca 5m. po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku (Jedná se pouze o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem,  a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze udělat širší).

Novinka: Kdo by chtěl standardní turistickou mapu, tak je k dispozici v okolních restauracích letáček vydaný Městem Lomnice nad Popelkou. Pro ty, kteří se k nám teprve chystají jsme ho umístili ke stažení i na náš web: Lomnická lyžařská magistrála - leták
 
Stav úpravy magistrály ke dni:

Úsek magistrály

Styl
CL     SK

Úprava

Stav

Poznámka

Zelený Háj - Rváčov

X X rolba ???  

Rváčov - Morcinov - Košov

X X rolba ???  

Košov - Tábor - vlek na Táboře

X X  rolba ???  

Chlum - Ploužnice

X X rolba ???  

Ploužnice - Klepanda

X X rolba ???  

Klepanda - Nová Ves - viadukt

 rolba ???  

Nová Ves (hřbitov) - Vysílač GSM

X rolba  ???  

Vysílač GSM - letiště

 X  X  rolba ???  

letiště - Stadion

 X rolba  ???  

Stadion - Traktorka

rolba  ???  

Traktorka - Třešinka

 X rolba  ???  

EMUGE - Třešinka

X  X  rolba ???  

Sídliště K Babylonu - Košov

X X  rolba ???  
 
 

Zde se můžete podívat na přesnou předpověď na následující dny.
Odkaz na norský server zde.

Historie úprav:
20.2.2017 - 10:00 - Magistála byla ještě o víkendu sjízdná a stále se dá objet celá. Ale postupně přibývá míst, která odtávají. Do odvolání již nebudeme magistrálu upravovat. Uvidímě co se stavem sněhu provede slibovaná obleva. Pokud by to mělo potom ještě smysl, tak o případné úpravě bychom vás informovali.
16.2.2017 - 20:00 - Dnes jsme se rozhodli, že magistrálu nepojedeme. Má přijít nějaká divočina a bylo by to zbytečné. Stopy jsou OK a středu na bruslení bychom pomohli jen na to odpoledne po úpravě. Uvidíme co s tím provede předpověď na příští týden. Zatím to moc vesele nevypadá.
14.2.2017 - 11:00 - Vzhledem k přepovědi počasí se o úpravě magistrály před víkendem rozhodne ve čtvrtek ráno. Zatím to podle dlouhodobější předpovědi vypadá na zbytečné pálení nafty. Třeba se to změní. Pokud tam ale zůstane na začátek příštíího týdne déšť a na víkend zataženo, tak bychom asi již nejeli.
10.2.2017 - 15:00 - Máme upraveno v celé délce. Stopy zůstaly z minulého týdne, ale nemělo by to vadit. Stopař je již opravený, tak příští týden už vše načisto.
9.2.2017 - 13:00 -Máme upraveno Lyžařský areál - Zelený Háj a zpět.
Bohužel u Třešinky nám "odešlo" zvedání stopaře a přídavné frézky, zafixovali jsme to a pokusíme se upravit zbytek magistrály alespoň uprostřed mezi stopami, jelikož to tam je strašně rozbité. Stopy, kde se vejdeme mezi, zachováme původní.
7.2.2017 - 8:00 - Podle posledních zpráv magistrála přežila oblevu celkem bez problémů. Sice občas vylezla hlína, ale není to snad nijak zásadní. Nyní je to zmrzlé, a jak to je trochu rozryté, bude to místy nebezpečné.
Úpravu plánujeme tradičně ve čtvrtek, aby bylo vše na víkend připraveno.
3.2.2017 - 17:00 - Magistrála je upravená v celé délce. Od Klepandy do Nové Vsi jsme to najeli novou trasou, kde je více sněhu, tak se to tam může trochu bořit. Jinak díky nadšeným lyžařům, kteří vyrazí i když to není upravené, protože na pár místech v totální mlze nás jako navigace vedly jejich projeté stopy.
PROSBA: Jak bude teď odtávat, tak padají hlavně okolo lesů a v lesích suché větve přímo do trasy. Za každou odklizenou větev mimo trať děkujeme, protože pak nemusíme stále vylézat z rolby.
3.2.2017 - 0:45 - Máme upravenu část Lyžařský areál - Zelený Háj + nástup od EMUGE, hned ráno a dopoledne pojedeme Lyžařský areál - Klepanda - Nová Ves + nástup sídliště Babylon. Druhou stranu Třešinka - taktorka - letiště - Nová Ves se pokusíme hned po obědě nebo pozdě večer. Dále jsou upravené všechny tratě 1 - 5 km.

2.2.2017 - 8:00 - Od včerejška jsou upravené běžecké tratě 1-5 km.
Vzhledem k počasí (mlha) a předpovědi (po obědě chumelení) odkládáme úpravu magistrály na zítřek.
30.1.2017 - 20:00 - Začíná chumelit a podle předpovědi má padat celé úterý. Ve středu bychom chtěli upravit závodní tratě 2 - 5 km a ve čtvrtek plánujeme úpravu celé magistrály před víkendem.
26.1.2017 - 18:00 - Magistrála upravena v celé délce. Zároveň jsou kompletně upraveny závodní tratě v areálu.
26.1.2017 - 13:00 - Upraveno Zelný háj, Třešinka, EMUGE a do Nové Vsi přes letiště. Vyrážíme na druhou stranu na Klepandu.
23.1.2017 - 13:00 - Magistrála je ve slušné kondici, jen pod Morcinovem je to trochu zafoukané. Na klasiku je to vše ok, na skate je střed místy rozježděný od skútrů a rozšlapaný od pěších a psů. Celkovou úpravu před víkendem máme naplánovanou na čtvrtek.19.1.2017 - 15:30 - Doupravena část Třešinka  Nová Ves přes letiště. Magistrála je sjízdná v celé délce.
18.1.2017 - 21:00 - Upravena hlavní trasa Klepanda - Zelený Háj + sídliště Babylon, EMUGE a Klepanda - Nová Ves U Viaduktu. Pokud se podaří zítra doupravíme Třešinka - Nová Ves přes letiště a bylo by to celé dokola. Kdybychom to nestlihli doděláme v pátek ráno.
18.1.2017 - 15:00 - Opraveno, vyrážíme.
16.1.2017 - 12:00 - Dnes jsme chtěli začít upravovat tratě a magistrálu, ale bohužel nám vyhořel na rolbě alternátor. Podařilo se nám jen jednou projet základní tratě 2-4km. Servis by měl dorazit ve středu, tak buďte trpěliví. Budeme vás průběžně informovat jak to vypadá. Zatím jdeme někam shánět 50 tisíc na opravu :-(
14.1.2017 - 16:30 - Bohužel nebo bohu dík, jak se to vezme, ale stále chumelí a fouká. Na magistrálu vyjedem jakmile se to uklidní. Zatím podle předpovědi to vypadá první úprava na pondělí. Budeme vás informovat.
12.1.2017 - 23:15 - Hotovo. Celá páteřní trasa Klepanda - Zelený Háj je upravena + přípojky od EMUGE a sídliště BABYLON. Zbytek dle plánu až dochumelí. Bohužel ihned po nás ještě v noci vyrazil na trať nějaký nedočkavý majitel sněžného skútru, tak nevíme, jak to po něm bude vypadat. Co jsme jeli zpět, jsme se po něm snažili opravit, ale nevíme kam až dojel.
PROSBA: Prosíme majitele sněžných skútrů, aby nejezdili po upravené magistrále. Ničíte tím naší práci a zejména trať, která je pro LYŽAŘE. Jezděte prosím mimo. Od toho jste si ty svoje skútry koupili. Upravený lyžařská trať není závodní dráha. Volných plání snad je všude okolo dost. DĚKUJEME!
12.1.2017 - 16:00 - Dopledne jsme upravili část lyžařský areál - Zelený Háj. Odpoledne jsme bohužel museli úpravu vzdát, protože sníh zvlhl a ucpávala se nám fréza. Až klesne teplota po 0, tak se pokusíme základní páteř až na Klepandu doupravit. Buď ještě dnes v noci nebo zítra po ránu. Sice to má lehce zapadnout, ale asi ne moc.
Až přestane chumelit (zřejmě na konci víkendu nebo začátkem příštího týdne) doupravili bychom magistrálu kolem dokola celou.
Podařily se nám upravit standardní tratě 2 - 4 km vedoucí z areálu.
9.1.2017 - 9:00 - V pondělí a úterý budeme upravovat závodní tratě v lyžařském areálu. Ve středu má podle předpovědi chumelit. Na magistrálu vyjedeme ve čtrtek a co nestihneme, tak v pátek, aby bylo na víkend upraveno.
7.1.2017 - 18:00 - Upravili jsme část od Třešinky přes Traktorku až do Nové Vsi, zatím nejde objet celé dokola, pokusíme se doupravit příští týden.
6.1.2017 - 14:00 - Magistrála upravena z Klepandy do Zeleného Háje + odbočky EMUGE a Sídliště Pod Babylonem.
5.1.2017 - 14:00 - Krátké info, neboť od rána sedíme v rolbě.
V areálu jsou upravené okruhy 2,3,4 km, zatím bez stop. Až to vymrzne budeme dělat stopy zítra.
Práve vyjíždíme na magistrálu v úseku lyžařský areál - Zelený Háj. V noci pojedeme druhou půlku z lyžařského areálu na Klepandu a zpět. Zítra by tak měla být upravena základní páteř Zlená Háj - Klepanda