Magistrála / Stav tratí

  • Vytisknout

15.2.2019 - 1:30 - Jelikož to i při oblevě vypadá docela dobře a dnes na noc přimrzlo, vyjeli jsme ještě večer a upravili clý úsek od Zeleného Háje až téměř na Klepandu. Museli jsme otočit na kraji Žďáru u Kumburku. Spojku do Nové Vsi jsme již neupravovali. Jsou udělané nástupy k sídlišti Babylon a k Emuge. Hned po ránu bychom to dojeli ke stadionu a zpět do lyžařského areálu. Od stadionu na letiště již nepojedeme, tam je opravdu sněhu již mizivě. To co jsme upravili, je až na pár míst ve velmi dobrém stavu. Vzhledem k předpovídaným teplotám bude tato úprava zatím poslední. Nicméně tento víkend bude ještě skvělý. Pokud by ještě napadlo, tak bychom to ještě zkusili upravit, ale zatím dle předpovědi do konce února již nevyjedeme. Kdyby se něco změnilo, budeme vás informovat.

5.2.2019 - 13:30 - Upraveno v celé délce. Přidali jsme i spojku do Nové Vsi od Ploužnice.

5.2.2019 - 0:30 - Máme upraveno Zelený Háj - Nová Ves + nástup EMUGE. Kolem stadionu jsme to nejeli, abychom při couvání nepípali lidem pod okny, takže stopa začíná až na rohu stadionu. Dnes ráno bychom jeli druhou část z areálu na Klepandu. Od letiště do Nové Vsi leze hlína, takže pokud nepřipadne, tak dál než na letiště příště nepojedeme. Místy ani nešla říznout stopa.

30.1.2019 - 14:30 - Hlásíme upraveno v celé délce. Již se to dá objet kolem dokola. To co jsme upravali včera je sice lehce zapadlé, ale jsou na tom asi jen 2 cm. Jen jsme neupravovali nástup u Žižkova, protože tam vyváží hnůj.
Ještě bychom chtěli zmínit dvojí přístup lidí k úpravě tratí. Než to objedeme dokola, trvá to 12 hodin a rolba spolkne 180 l nafty. Jak máme vysvětlit lidem, že to není pro pěší, že to není pro koně ani čtyřkolky, ale pro LYŽAŘE!!! Naštěstí jsou lidé, kteří si snad naší práce váží a za to jim chceme poděkovat. Snad všichni SKÚTRAŘI v okolí Lomnice začali magistrálu respektovat a když potřebují přejet, jedou kolmo přes a ne po trati. Díky. Další dík patří soukromým vlastníkům, kteří plotí své pozemky tak, že myslí na to, abychom projeli. Letos velké díky: paní Baštářová (sad na Košově), pan Jarošík, (cesta pro koně pod Třešinkou) a paní Theimerová (Zadní Popelka mezi ploty) a samozřejmě všichni ostatní, kteří na nás nekřičí, že jedeme po jejich louce.

29.1.2019 - 14:00 - Tak jsme byli o trochu rychlejší. Je projetá Magistrála z areálu až do Zeleného Háje a nově najetá přes letiště až do Nové Vsi. Okolo vysílače je orba a je to tam "lehce horší", ale dole v Nové Vsi to celkem jde až na konec nad hřbitovem, kde toho moc není a nešla ani rýt stopa. Možná to trochu zapadn a zafouká, ale alespoň je to celé srovnané. Když najdeme čas, jeli bychom zbytek na Klepandu zítra ráno. Dáme info.

27.1.2019 - 19:00 Jelikož se množí dotazy jak vypadá magistrála, tak krátké info a plán úprav. O víkendu to zapadlo cca 10-15 cm čerstvého sněhu. Dnes to zvlhlo a jelikož jsme celý víkend byli s dětmi na závodech již nebyla kapacita to upravit. Od zítřka, tj. pondělí začneme kompletně upravovat areál a závodní tratě 2 - 5 km. Na Magistrálu plánujeme vyjet ve ST a ČT, aby byla na víkend 100% připravwená. Sice připadlo, ale na letišti do Nové Vsi toho stále není dost, tak to projedeme jako minule jen na konec letiště. 

19.1.2019 - 18:00 - Pokusili jsme se upravit část na letiště a Novou Ves. Od odbočky nad EMUGE přes Traktorku až ke křížení cesty na Nové Dvory je to dobré. Kolem stadionu již sněhu citelně ubývá a na letišti je to sfoukané a je tam tak max 7 cm sněhu. Upravili jsme to až za letiště k odbočce cesty na Bryndov. Tam jsme se museli otočit, protože přes orbu nebylo možné dojet ani k vysílači. Magistrálu proto nebude zatím možné upravit kolem dokola, takže část Klepanda Nová Ves se zatím upravovat nebude. Podle výhledu počasí plánujeme úpravu někde uprostřed týdne před dalším víkendem.

18.1.2019 - 17:00 - Hlásíme upravená hlavní páteř Magistrály: Zelený Háj - Klepanda. Místy to zafoukává, ale jinak je to OK. Jsou dodělaná i nástupní místa: EMUGE, sídliště Babylon a nově nad Žižkovem. Pokud vyšetříme nějaký čas, pokusili bychom se udělat o víkendu ještě část letiště do Nové Vsi.
+ závodní okruhy 1 - 4 km. Jen pozor při vratce od esíčka je to u krmelce vytáté.

15.1.2019 - 17:00 - Projeli jsme všechny tratě 1-5 km, ale padá a fouká, takže to asi nikdo nenajde. Zítra má pršet, tak uvidíme co půjde upravit. Plánovanou úpravu Magistrály posouváme k víkendu.

11.1.2019 - 9:30 - Doupravili jsme okruh na 5 km včetně stopy. Dokonce jsme začali uvažovat, že by se dala i kousek Magistrála, ale jen do té doby, něž nám něco zarachotilo v motoru :-(
Uklepal se nám kryt vzduchového filtru, který než jsme zastavili, pásy zcela zdemolovaly. Sice to není žádný drahý díl, ale bez něj nemůžeme jet. Přijďte se svézt na můstek než to v neděli zmokne.
Jakmile dorazí náhradní díl dáme zprávu. Chěli bychom příští týden cca v úterý najet na Magistrálu.

10.1.2019 - 18:00 - Projeté 4 km zatím necháme jak jsou, protože když na to vjedeme, tak bychom to rozbili. Zítra se pokusíme dodělat pytel na 5 km. Pokud bude poočasí přát, tak bychom chtěli zkusit příští týden vyjet na magistrálu. Budeme vás informovat.

8. 1. 2019 - 11:00 - Tak jsme mohli konečně vyjet rolbou i mimo areál. Je upraveno cca 4 km pouze na skate. Areál je horší, na všech krátkých zatáčkách je to samá hlína, ale mimo areál na loukách a polích je to celkem dobré. Uvidíme co s tím udělá plánovaná nadílka sněhu. Další info zítra.

17.12.2018 - 9:00 - V Lomnici napadlo minulý týden asi 20 cm prachového sněhu. Na úpravu magistrály to samozřejmě není, ale podařilo se nám upravit na standardních tratích cca 4 km. Asi 2 km jsou i se stopou. Podle předpovědi by to mohlo do víkendu vydržet. Další průběřná úprava zatím nebude probíhat, jelikož je toho tak málo, že podruhé na to vjet nemůžeme, jelikož bychom to rozbili.

Na tomto místě bychom Vás chtěli informovat o stavu a úpravě lyžařských bežeckých tras v Lomnici nad Popelkou.

Plány standardních běžeckých tratí.V lyžařském areálu máme standardní běžecké tratě v délce 2, 3, 4 a 5km, které jsou upravovány dle momentálních sněhových podmínek. Tratě vedou z lyžařského areálu po okolních polích a loukách. Přímo v areálu již druhým rokem upravujeme malý okruh v délce 1km. Tento okruh je vysněžován umělým sněhem a navážen sněhem z lomnického zimního stadionu a je takovou naší 100% jistotou, abychom nemuseli za tréninkem dojíždět na hory. Zde se můžete podívat na plán našich tratí. Tratě jsou značeny terčíky a prosíme jejich návštěvníky o dodržování směru jízdy, aby nedošlo ke střetu lyžařu v nepřehledných částech trati.
 
Stav úpravy standardních tratí ke dni: 
Trať Styl
CL    SK
Úprava Stav
Poznámka
1km - areál
X  rolba 70% V ostrých zatáčkách leze hlína, nelze udělat stopu
2km 1/2 X  rolba 80% Jde objet celá, stopa jen mimo areál
3km
2/3 X  rolba 80% Jako 2 km
4km
3/4 X  rolba 80% Jako 2 a 3 km
5km
4/5 X  rolba 90% Pytle okolo Smetanky 100%

Mapa magistrály.Pro veřejnost dále dle sněhových podmínek upravujeme Lomnickou lyžařskou magistrálu. Její mapu si můžete prohlédnout na mapách Google. Na úpravu Lomnické lyžařské magistrály finančně přispívá Město Lomnice nad Popelkou.
Páteřní trasa kopíruje Zlatou stezku Českého ráje.  Za dobrých sněhových podmínek je upravena v délce 25km okolo Lomnice nad Popelkou. Pokud se rozhodnete jet od Zeleného Háje, objet Lomnici a do Zeleného háje se vrátit, tak ujedete 30km. Trasa je upravována strojově rolbou Kässbohrer PistenBully PB100 v šířce cca 5m. po obou stranách stopa na klasiku a uprostřed pro bruslení. V několika místech, kde jsou úzké cesty je trasa vedena pouze s dvěma stopami na klasiku (Jedná se pouze o část trasy okolo Karlíčka po vrstevnici pod Táborem,  a přes vrch Tábor, kde jsou úzké cesty a nelze udělat širší).

Mapa Lomnické lyžařské magistrály na Googlu
Novinka: Kdo by chtěl standardní turistickou mapu, tak je k dispozici v okolních restauracích letáček vydaný Městem Lomnice nad Popelkou. Pro ty, kteří se k nám teprve chystají jsme ho umístili ke stažení i na náš web: Lomnická lyžařská magistrála - leták
 
Stav úpravy magistrály ke dni:

Úsek magistrály

Styl
CL     SK

Úprava

Stav

Poznámka

Zelený Háj - Rváčov

X X rolba ???  

Rváčov - Morcinov - Košov

X X rolba ???  

Košov - Tábor - vlek na Táboře

X X  rolba ???  

Chlum - Ploužnice

X X rolba ???  

Ploužnice - Klepanda

X X rolba ???  

Klepanda - Nová Ves - viadukt

 rolba ???  

Nová Ves (hřbitov) - Vysílač GSM

X rolba  ???  

Vysílač GSM - letiště

 X  X  rolba ???  

letiště - Stadion

 X rolba  ???  

Stadion - Traktorka

rolba  ???  

Traktorka - Třešinka

 X rolba  ???  

EMUGE - Třešinka

X  X  rolba ???  

Sídliště K Babylonu - Košov

X X  rolba ???  
 
 

Zde se můžete podívat na přesnou předpověď na následující dny.
Odkaz na norský server zde.

Historie úprav: