Jelikož kategorie staršího dorostu klade vyšší nároky na fyzickou připravenost a na nalyžované kilometry před prvními závody je už nutné vyjet za prvním sněhem někam do ciziny. S předchozí generací jsme v jezdili trénovat objemy na rakouský ledovec Dachstein, který se ale postupem času stal finančně neúnosným Pro soudobou generaci ale vyvstala nová možnost raného lyžování a tou je ski hala v Oberhofu, což je v podstatě zimní stadion podobný hokejovému, má pouze jiný tvar je mnohem delší a místo ledu je na zemi firnový sníh, teplota se pohybuje kolem - 4°C.

Do Německa vyrazila 18.11.2013 pod trenérským vedením Tomáše Bergra loňská bronzová štafeta dorostenek z MČR v čele s mistryní republiky Zuzanou Staňkovou a kolegyněmi Kamilou Šulcovou a Oldřiškou Brožkovou. Jelikož 450 km vzdálený Oberhof doposud nikdo z týmu běžců nenavštívil, tak bylo vše tím pádem pro každého z nás nové a všichni jsme se těšili. Podle plánu jsme měli vyzkoušet i dráhu na kolečkové lyže, která je v těsném sousedství haly. Bohužel po příjezdu byla všude mlha a na silnici mokrý klouzavý povrch, tak jsme z důvodu bezpečnosti vyhrazený čas věnovali pouze výklusu z únavy po cestě a zařizování karet potřebných pro vstup do haly.

Číst dál...

Ani běžci na podzim nezaháleli a zúčastnili se prestižního Poháru Libereckého kraje (Salomon Cross Cup 2013). Jedná se o sérii 6 závodů přespolního běhu, kde v každé kategorii závodníci získávají za svá umístění příslušnému klubu body. I letos byla konkurence vysoká. Opět jsme soupeřili s velkými kluby, jako jsou Liberec, Jablonec nad Nisou či Jilemnice. Za krásné 6. místo se rozhodně nemusíme stydět. O tento pěkný výsledek se zasloužili jak ti nejmenší, kteří absolvovali všechny závody (Maťátková K., Bratršovský A., Zemánek M., Gaubmanová T., Čapková A., Mach L., Řehák O., Duštová A., Malá S.), tak i družstvo dorostu a dorostenek. Jednoho z nejlepších výsledků dosáhla Zuzana Staňková, která při výběhu na Žalý, vybojovala krásné třetí místo mezi ženami a zaostala za českou reprezentantkou Evou Vrabcovou – Nývltovou jen o pár minut. Mezi dorostenci se s touto náročnou tratí nejlépe vypořádal Matěj Baroch, který zvítězil v kategorii dorostenců.

Zima již klepe na dveře, a tak lyžaře čekal úklid a příprava sportovního areálu na zimu. Přes sychravé podzimní počasí jsme se sešli v hojném počtu. Velké poděkování patří i rodičům, kteří si našli čas a přišli pomoci. Děkujeme!

Na podzim do lyžařského oddílu přišla řada „nováčků“ (Dušta D., Macháček K., Dlouhý M., Pekárek T., Řeháková S., Hrdina J., Pěnička J., Lukavec A., Bratršovská B.). Držíme jim palce, aby se na závodech dařilo, nenechali se odradit prvními neúspěchy, poznali nové kamarády a lyžování je bavilo.

Zauzana Staňková na druhé příčce mezi "A" reprezentankami běhu na lyžích.

 

O víkendu od 14. do 15. 9. 2013 proběhlo Mistrovství České republiky dospělých a dorostu

v běhu na kolečkových lyžích a běhu lyžařů do vrchu 2013. LSK Lomnice mělo tři zástupce.

Místo konání sobotního závodu na kolečkových lyžích bylo přeložena z původního Vesce na „Kolečko“ v Jablonci nad Nisou. Jelikož počasí bylo i několik dní před závodem deštivé, tak se dalo očekávat, že i sobotní závod nebude zcela jednoduchý, pokud bude i v sobotu mokro, nebo i přímo deštivo. Kolečkové lyže měli všichni stejné od firmy SRB s velkými 10cm pryžovými kolečky. Tyto kolečkové lyže ale nejely tak rychle jak jsem se obávali, takže nakonec na nich šlo sjet i mokrý sjezd k biatlonové střelnici, který jinak i za sucha vypadá celkem prudce.

Číst dál...

Jak už to bývá, tak pro sportovce LSK je začátek prázdnin zároveň datem kdy začíná první letní soustředění, takže i letos jsme vyrazili směr Benecko, na chatu Barka.

Jelikož je Benecko od Lomnice vzdáleno jen pár desítek kilometrů, tak jsme i letos vyrazili na kolech. Jak už cesta samotná klikatící proti kopci napovídá, tak v tomto horském prostředí tréninky rozhodně nebývají odpočinkové. Celý 22 členný běžecký tým je věkově rozprostřen do třech družstev, a každý svěřenec trénoval „pod“ svým trenérem a zátěž tak mohla být vedena přesně podle věkové kategorie.

Ti nejmenší pod vedením S. Dlouhého a M. Tomšové se učili základním pohybovým dovednostem a návykům. Prostřední skupina pod vedením R. a L. Svobodových už začíná v tréninku přitvrzovat a kromě kola a běhu se tak zde svěřenci poprvé postavili i na kolečkové lyže. Nejstarší družstvo pod vedením T. Bergra už v tomto období trénuje naplno a tak kromě jiných tréninků zdolalo na kolech nebo kolečkových lyžích téměř všechny vrcholové body v okolí např. Zlaté návrší, Labskou boudu, Rezek , výjezdy z Vrchlabí na Křížovky a nebo cestu z Benecka na Špindlerovu boudu a zpět.

Letos nám na Benecku celkem přálo počasí, na trénink byly teploty tak akorát a déšť se nám přes den vyhýbal snad jen na rozloučenou při cestě domů jsme místy projížděli přeháňkami.

Soustředění se dá prohlásit za povedené a to i díky tomu, že proběhlo s minimálními zdravotními problémy a obstojnými tréninkovými objemy.

35-benecko-hromadna
35-benecko-hromadna

Druhá polovina prázdnin značí pro Lomnické běžce na lyžích druhé objemové soustředění. Konkrétně letos to bylo v termínu od 12.8. do 17.8. 2013 v kempu Jachta u Holan.

Ti nejstarší z družstva trenéra Tomáše Bergra se na soustředění vydali (za výpomoci bývalého závodníka Petra Vedrala, coby dozoru v závěru pelotonu) tradičně na silničních kolech a i letos vzdálenost 87 km zvládli hladce a to i přes nečekanou objížďku v Mimoni. Ostatní družstva pod vedením trenérů Stanislava Dlouhého, a manželů Svobodových jeli mikrobusy, ale oproti minulým letům s námi jel ještě jeden mikrobus navíc, protože poprvé po dlouhé době s námi jelo i žákovské družstvo sdruženářů pod vedením trenéra Martina Břečky.

Číst dál...