MSJ2016Čvrtek 25. únor se dá opravdu nazvat "vítězným". Tomáš Portyk s v posledním individuálním závodě své juniorské kariéry stal v rumunském Rašnově Mistrem světa. Štěstěna si už řekla, že smůly si vybral dost a konečně se k němu otočila čelem. Po peripetiích se zlomeným prstem v roce 2014, kdy skončil pátý, loňském prohraném souboji o bronz se končně dočkal. Cesta, ale nebyla tak jednoduchá, jak by se zdálo. Již v prvním individuálním závodě na 10 km si Tomáš věřil na dobrý výsledek. Shodou všech okolností a hlavně silným protivětrem 2,5 m/s, do kterého byl na můstku puštěn, skončil Tomáš v kotrmelcích a se zlomenou lyží. Naštěstí jen lyží. A v prvním závodě bylo po naději. Z neúspěchu se však rychle oklepal a do posledního závodu dal úplně všechno a konečně se sešlo dohromady vše v jeho prospěch. Zrušený skok, kde se započítal tzv. "provizorák", po kterém byl 2. se vteřinovou ztrátou na prvního, výborné lyže, zapůjčené od běžců a i den D, kdy věděl, že na to má.

Lomničtí lyžaři posílají Tomášovi velikou gratulaci s jedním obrovským přáním, že všechnu smůlu v podobě zranění, pádů, sporných diskvalifikací a pod., kterých si zažil dost, na věky nechal v Rašnově u hraběte Drákuly a teď se mu bude už jenom dařit.

Těšíme se na jeho další budoucí úspěchy.

V části pro skok a severskou kombinaci bude po novu možné vkládat pro autory článků i fotogalerie z akcí a závodů.