O víkendu od 14. do 15. 9. 2013 proběhlo Mistrovství České republiky dospělých a dorostu

v běhu na kolečkových lyžích a běhu lyžařů do vrchu 2013. LSK Lomnice mělo tři zástupce.

Místo konání sobotního závodu na kolečkových lyžích bylo přeložena z původního Vesce na „Kolečko“ v Jablonci nad Nisou. Jelikož počasí bylo i několik dní před závodem deštivé, tak se dalo očekávat, že i sobotní závod nebude zcela jednoduchý, pokud bude i v sobotu mokro, nebo i přímo deštivo. Kolečkové lyže měli všichni stejné od firmy SRB s velkými 10cm pryžovými kolečky. Tyto kolečkové lyže ale nejely tak rychle jak jsem se obávali, takže nakonec na nich šlo sjet i mokrý sjezd k biatlonové střelnici, který jinak i za sucha vypadá celkem prudce.

Do sobotního závodu na kolečkových lyžích nastoupila dvě děvčata v kategorii staršího dorostu a jeden mladší dorostenec. Vzhledem k fázi tréninkové přípravy a k tomu, že je začátek podzimní sezóny jsme nevěděli, co můžeme očekávat. První závod tak dopadl tak nějak napůl, jelikož naše momentální nejlepší běžkyně Zuzana Staňková skončila v závodě na 7,5 km volně na 10. místě. Možná jsme čekali o něco víc, ale je v kategorii prvním rokem a v ročníku skončila o necelou vteřinu 4., i když to je jen orientační údaj. Oldřiška Brožková pak závod ze zdravotních důvodů nedokončila. V dorostu mladším jsme měli Matěje Barocha a ten i když závodil srdnatě a běžel rovněž 7,5km tak nakonec obsadil 11. příčku. Naše naděje, ale směřovaly víc k nedělnímu závodu, jelikož běžeckou formu mají oba dva zbylí závodníci dobrou.

V neděli se startovalo v Libereckém Pilínkově, což byla pro nás zatím neznámá vesnice kousek vedle dálniční odbočky na Vesec. Dospělí a junioři startovali hned za mostem nedaleko hasičské zbrojnice v Pilínkově, ale naši závodníci jakožto mladší kategorie o 2 km výše v kopci, cíl pak byl až na Ještědu. Matěj Baroch si vzhledem ke své vrchařské formě ale nerozvrhl závod nejštastněji a tak mu po přepáleném přemotivovaném začátku došly ke konci síly a bylo z toho i tak celkem slušné 7. místo, byť od 3. plánované příčky ho dělilo 43s. To Zuzana Staňková takovouto začátečnickou chybu neudělala a postupně zrychlovala a nakonec do cíle doběhala jako MISTRYNĚ REPUBLIKY V BĚHU LYŽAŘŮ DO VRCHU!!! Druhé závodnici pak nadělila ztrátu 1:25min, což je velmi slušné a je nabíledni, že by dopadla i velmi slušně pokud by závod běžela s dospělými.

Celé toto podzimní mistrovství bylo pro závodníky této kategorie premiérou a tak přestože první část nevyšla úplně podle našich představ, tak zase druhý závod vyšel velmi dobře. Ze závodů jsme tedy odjížděli celkem spokojeni, ale i svědomím toho, co je nutné do zimy ještě zlepšit...

Mistryní republiky v běhu do vrchu lyžařů se stala pro letošek lomnická Zuzana Staňková.

Výsledky MČR na kolečkových lyžích Jabloenec n. Nisou - 14.9.2013 - bruslením

Výsledky MČR Běhu lyžařů do vrchu - 15.9.2013

Fotogalerie ze závodu.