Druhou polovinou prázdnin pro lyžaře končí přípravné období, kde teprve každý zkouší jaké asi bude mít šance na umístění v letních závodech Světového či Kontinentálního poháru, závodech FIS či v závodech letního seriálu MČR. Dobrou formu již naznačili naši žáci na Beskydském poháru, kde se Radim Sudek stal celkovým vítězem a v kategorii starších bral Fanda Janata bronz. Dobrou formu také naši prokázali na závodech o Cenu města Frenštátu, když Franta Holík vyhrál soutěž dorostu a Jan Souček závod juniorů. První srpnový víkend již byli zahájeny závody Světového a Kontinentálního poháru. V polské Wisle závodě SP si Roman Koudelka vybojoval vynikající 3.místo a ve stejném termínu závodil také Čestmír Kožíšek na Kontinentálu ve finském Kuopiu, kde jednou bral 4. místo a jednou si vyskočil na bednu v podání 3. místa. Druhý víkend  vždy patří Velké ceně města Lomnice. To již srpnové Lomnické noviny zaznamenaly, že hlavní závod vyhrál Čestmír Kožíšek a dorost František Holík. O týden později pokračoval SP ve francouzském Courchevelu, kde Roman Koudelka obsadil 13.místo a o den později v Einsiedelnu, kde již českou representační pětici posílil Kožíšek, obsadil Roman Koudelka vynikající 9.místo a Česťa Kožíšek  11.místo. Takže dva lomničáci v popředí výsledkových listin SP.

   Třetí srpnový víkend byl nejen ve znamení lomnických mezinárodních závodů o Malou cenu Lomnice, ale také dalším závodem SP v japonské Hakubě, kam odcestoval také Čestmír Kožíšek, kde si poprvé ve své kariéře v závodech SP šáhl na  stupně vítězů. V prvním závodě byl třetí jen o 0,5 bodu za Simonem Amannem a ve druhém závodě obsadil vynikající 4. místo, když za vítězným nestárnoucím Noriaki Kasaiem zaostal o necelé 3 body. Ve stejný čas bojovali naši žáci o Malou cenu města Lomnice. Za účasti závodníků z celé ČR a družstev Slovinska a Rakouska si nejdříve v pátečním večerním závodě družstev vybojovali dvě medaile. V kategorii žáků mladších získalo družstvo ve složení Radim Sudek, František Janata 2.místo a v závodě starších žáků se podařilo zvítězit naší dvojici Přemysl Jaček, Matěj Čejchan. V sobotu se konal závod jednotlivců. V kategorii žáků nejmladších na K 27 zvítězil Radim Sudek a Pavel Bernat bral bronz. V kategorii žáků mladších rovněž na K 27 obsadil 3. místo Jan Šimek. Dvě medailová umístění jsme ještě brali v kategorii žáků starších, kde hlavní závod vyhrál MatějČejchan a 3. místo obsadil Přemysl Jaček.
    Závěr měsíce srpna patřil Mistrovství ČR, které se konalo v rámci letního závodu FIS ve Frenštátě pod Radhoštěm. A tam se jednoznačně dařilo lomnickým. V kategorii juniorů získal stříbro Jan Souček a bronz František Holík, když je jen o 0,5 a 1 bod porazil Štursa z Nového Města n.M. V závodě mužů si mistrovský titul vybojoval Roman Koudelka, před Jakubem Jandou a Lukášem Hlavou. Čestmír Kožíšek, na kterém byla určitě znát částečná únava z cestování ze SP v Japonsku byl 6. a na 9. a 10. místě opět lomničáci. Fanda Holík a Jan Souček.
    Poslední srpnový týden také měli letní Světový pohár kombiňáci. Tam si výborně vedl náš Tomáš Portyk. V prvním závodě SP v Oberwiesenthale v soutěži dvojic obsadil s Mírou Dvořákem vynikající 8.místo z celkového počtu 31 startujících dvojic. Druhým závodech  byl závod jednotlivců a tam Tomáš obsadil vynikající 21.místo, když po skoku byl na 11.místě. Druhý závod se jel o dva dny později v rakouském Villachu a tam Tomáš rovněž bodoval, tentokrát na 28. místě. Z české representační čtyřky se tak stal za Mirkem Dvořákem druhým nejlepším bodujícím Čechem.
    A ještě o jednom vynikajícím výsledku Lomničáka je nutné se zmínit. O Tomáši Vojíkovi, který v našem klubu začínal u pana Remsy jako skokan a postupně přes běh na lyžích si našel cestu do Jilemnice k biatlonu. Dnes je z něho po Jardovi Soukupovi druhý lomnický talent pro český biatlon. Tomáš se v polovině měsíce července účastnil letního MS v letním biatlonu na kolečkových lyžích v Itálii a tam se stal dvakrát juniorským mistrem světa. Nejprve v super sprintu a následně ve stíhačce. Že je určitě výrazným českým talentem potvrdil na konci srpna kdy se v Letohradě konalo letní MČR a Tomáš Vojík bral v kategorii juniorů bronzovou medaili.
    Všem lomnickým lyžařům tak za prázdninové výsledky patří velká gratulace. A kdo má svými výsledky namířeno k olympiádě v Soči. Tak určitě Roman Koudelka a Jan Matura. O nominaci si hlasitě říká Čestmír Kožíšek, ale také mladý Tomáš Portyk. A z biatlonu by tam rozhodně neměl scházet Jarda Soukup.